Jdi na obsah Jdi na menu
 


vzpomínáme

16. 2. 2007

Chtěla bych vám představit pejsky co už jsou v psím nebíčku,ale pořád mi chybí.

Úplně první pes co by se dal nazvat vlčák a pamatuju si na něj (byla sem tehdy ještě hodně malá holka:) byla fenka Ája bez PP. Sice to určitě nebyl čistý vlčák, byla menší, možná měla nějakého předka špice,ale každopádně vypadala jako malý vlčák. A brzo k ní přibyl pes Antar bez PP. Ten prodělal jako malé štěňátko dost těžkou nemoc, parvovirózu.Je v podstatě zázrak že se z toho dostal, bohužel to u něj mělo následky na celý život, měl těžké kožní problémy a nakonec jsme ho nechali utratit(asi v 5 letech)Hrozně se už potom trápil.

Ája měla ale s Antarem štěňata a jedno jsme si nechali, fenku Belu.Ta zdědila po Ajce dost velkou inteligenci a po Antarovi zase pěkný vzhled. Byla moc hodná a chytrá. Pamatuju si že jsem s ní byla na procházce a když z dálky uviděla moji mladší sestru jak se koupe v potoce, na nic nečekala a rozběhla se,skočila do vody a sestru z tama vytáhla. Sestra se sice netopila, ale Belinka to tak pochopila. Asi by z ní byl vynikající záchranář. Belinka měla také štěňátka. Opět podědili velkou inteligenci a dokonce se nás teď nedávno ptal jeden pán,co po ní měl štěně (nedávno mu fenka umřela ve věku asi 13 let)že by chtěl zjistit nějaké informace o rodičích nebo dalších potomcích, chtěl by opět štěně co by na ni bylo nějak příbuzensky spojené. Bohužel jsme mu moc nepomohli, je to už moc dávno a byli bez PP,tak se to dost špatně hledá. Její další štěně se k nám zase párkrát vrátilo,třeba i po roce u nových majitelů,tak dobře si nás pamatovala.

Když jsme už měli jenom Belu, pořídili jsme k ní dalšího psa, tentokrát s PP, Brony z Davidovy zahrady CS (o:Racker v. Trienzbachtal x Eny Naspo) Byl narozen v roce1993 a zemřel ve věku necelých 11 let. Vyrostl z něj krásný pes,bohužel díky mé nezkušenosti se mi ho nepodařilo uchovnit. S tím už jsem chodila na cvičák a moc sem si přála udělat nějakou zkoušku. Brony byl ale hodně agresivní k cizím psům a proto by žádná zkouška nebyla možná,za přítomnosti cizích psů prostě nezvládal přivolání a okamžitě se rval. Jinak ale zvládal všechno,i posunky na dálku.

Když jsem viděla že s ním žádnou zkoušku nesložím( a mezitím zemřela Belinka) rozhodli jsme se pro koupi dalšího NO, tentokrát zase feny Hira z Podkostelí( nar.v roce 1997,o:Xato z Podkostelí x Nora Corov) Vyrostla z ní velká, mohutná fena s dlouhou srstí. Na zkoušky se nehodila,měla dost bojácnou povahu, ale byla hrozně milá a chytrá. Je absolutně nezapomenutelné jak každý cvik pořádně "okecala" než ho udělala:))) Bohužel měla taky smůlu, asi ve 4 letech ji srazilo auto a pak už to s ní šlo z kopce, špatně jí fungovala slezina a trávení a ve svých 7 letech zemřela.

Tak to je takový malý přehled ovčáku se kterými jsem vyrůstala,už si ani nedovedu představit život bez NO. Doufám že sem hodně dlouho nebudu muset něco připisovat.Fotky všech zde zmiňovaných psů jsou v galerii.